Wprowadzenie do strategii ZHP 2025

XL Zjazd Zwi膮zku Harcerstwa Polskiego uchwala Strategi臋 Zwi膮zku Harcerstwa Polskiego na lata 2018-2025, kt贸rej聽celem jest realizacja聽Misji ZHP聽zawartej w聽Statucie ZHP. Strategia sk艂ada si臋 z:

Wizji ZHP 2025, kt贸ra聽opisuje po偶膮dany stan organizacji po聽zako艅czeniu realizacji strategii;

3聽obszar贸w strategicznych:

• Skuteczni wychowawczo,
  • Sprawni w聽dzia艂aniu,
  • Odpowiedzialni spo艂eczne,

zawieraj膮cych聽cele, kt贸re opisuj膮 to, na聽czym ZHP musi si臋 skupi膰 w聽drodze do聽realizacji Wizji ZHP 2025.

1. Strategia ZHP 2025聽jest聽strategi膮 ca艂ej organizacji.聽Oznacza to, 偶e聽dla osi膮gni臋cia Wizji ZHP 2025聽niezb臋dne jest wdra偶anie strategii przez聽komendy i聽zespo艂y instruktorskie na聽wszystkich poziomach struktury organizacyjnej ZHP (og贸lnopolskim, chor膮gwianym, hufcowym) oraz聽przez聽wszystkich instruktor贸w.
  2. Strategia to聽my艣lenie i聽dzia艂anie w聽perspektywie. Wizja ZHP 2025聽pozwala zobaczy膰聽przysz艂o艣膰, w聽kt贸rej聽chcieliby艣my si臋 znale藕膰, za艣 odpowiednio dobrane cele strategiczne pokazuj膮聽drog臋, kt贸r膮 musi przeby膰 nasza organizacja. Strategia uwzgl臋dnia perspektyw臋 d艂ugookresow膮, ale聽realizacja poszczeg贸lnych cel贸w mo偶e by膰聽dzielona na聽etapy.
  3. Strategia ZHP 2025聽to聽wyb贸r tego, co najwa偶niejsze dla sp贸jno艣ci i聽rozwoju ca艂ego Zwi膮zku Harcerstwa Polskiego. Jest swego rodzaju聽umow膮 instruktorsk膮, w聽kt贸rej聽zgadzamy si臋 na聽realizacj臋聽wsp贸lnych cel贸w, wa偶nych dla wszystkich instruktor贸w razem oraz聽dla ka偶dego z聽osobna. Wdra偶aj膮c strategi臋,聽ca艂a organizacja聽robi wyra藕ny krok w聽po偶膮danym
    i przemy艣lanym wcze艣niej kierunku.
  4. W聽harcerstwie, u聽kt贸rego聽podstaw le偶y dobrowolno艣膰 i聽motywacja wewn臋trzna, efektywno艣膰 realizacji strategii uzale偶niona jest przede wszystkim od聽stopnia identyfikacji z聽ni膮 ka偶dego instruktora Zwi膮zku Harcerstwa Polskiego.
  5. Przyjmuj膮c Strategi臋 ZHP na聽lata 2018-2025聽chcemy, aby sta艂a si臋 ona dokumentem:
  • Inspiruj膮cym prac臋聽wszystkich harcerskich komend, zespo艂贸w oraz聽poszczeg贸lnych instruktor贸w. Cele zapisane w聽strategii oraz聽ich uszczeg贸艂owienie w聽postaci Plan贸w taktycznych przyjmowanych w聽kolejnych okresach.
  • Spajaj膮cym prac臋聽wszystkich szczebli struktury organizacyjnej. Zadaniem chor膮gwi b臋dzie wspieranie realizacji strategii w聽hufcach, za艣 zadaniem G艂贸wnej Kwatery ZHP wspieranie realizacji strategii w聽chor膮gwiach.
  • Kierunkuj膮cym prac臋聽wszystkich harcerskich komend, zespo艂贸w oraz聽poszczeg贸lnych instruktor贸w. Strategia wskazuje to, co jest wa偶ne i聽powinno by膰 realizowane
    w pierwszej kolejno艣ci.

WSP脫LNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza si艂a!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, 呕E...

Corocznie w obozach harcerskich bierze udzia艂 ponad 85 000 os贸b.
Czuwaj! Zauwa偶y艂e艣 co艣 co mo偶na poprawi膰?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym 艣wiecie, zbieranie feedbacku jest jak zbi贸rka przy ognisku, gdzie ka偶dy mo偶e podzieli膰 si臋 swoimi przemy艣leniami i pomys艂ami.Je艣li widzisz co艣 co mo偶na poprawi膰 to prosz臋 kliknij ikonk臋 feedbacku z prawej strony ekranu i prze艣lij naszemu zespo艂owi feedback. Pomo偶e nam to w rozwoju ca艂ego serwisu!